Zgłoś uczestnictwo
Zarejestruj się

Ważne daty

do 30 czerwca 2013
Nadsyłanie propozycji tematów oraz formularzy prelegentów

11 lipca 2013

Spotkanie komisj merytorycznej - wybór prelegentów

do 20 sierpnia 2013
Nadsyłanie artykułów do publikacji zgodnych z wytycznymi

15 czerwca - 31 października 2013 Rejestracja on-line uczestników, opłaty

6-7 listopada 2013
Konferencja - Hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi
KATARZYNA DUDA-GROMADA
Zakład Geografii Turyzmu i RekreacjiWydział Geografii i Studiów Regionalnych, Uniwersytet Warszawski

Doktor Nauk o Ziemi w zakresie geografii, adiunkt w Zakładzie Geografii Turyzmu i Rekreacji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończone studia podyplomowe z gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Staż zagraniczny w Karoly Robert College w Gyongyos na Węgrzech. 
Autorka wielu prac o tematyce z zakresu geografii turyzmu. Artykuły ukazały się zarówno w czasopismach polskich, jak i zagranicznych (w Indiach, Rumunii, Kanadzie). Współredaktorka książki z zakresu przestrzeni turystycznej.
Uczestniczka i prelegentka na konferencjach naukowych poświęconych turystyce. Organizatorka konferencji naukowych dotyczących przestrzeni turystycznej (w 2010 roku oraz w listopadzie 2013 roku)
.

Muzeum multimedialne jako miejsce spotkań – wybrane aspekty (na przykładzie Muzeum Piwowarstwa)

Bez wątpienia muzeum jest miejscem spotkań turysty z kulturą. Jednakże tradycyjne obiekty muzealne coraz częściej przestają być atrakcyjne dla współczesnego turysty nastawionego na przeżywanie, oczekującego wielu emocji. M.in. dlatego A. Stasiak (2007, 125) napisał, że „przyszłością muzeologii ma być narracyjne muzeum multimedialne”. 
W artykule skupiono uwagę na nowoczesnych obiektach tego typu, które znajdują się w Polsce i związane są z piwowarstwem (Tychy, Żywiec). Tak naprawdę turysta odwiedzający omawiane muzeum podczas swojego pobytu bierze udział w wielu „spotkaniach” o różnym charakterze.

Organizatorzy:

 

Partnerzy:

Logo Ministerstwa Sportu i Turystyki Logo hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi Logo Polskiej Izby Turystyki Oddział w Łodzi Logo Izby Turystyki Ziemi Łódzkiej  

Patroni honorowi:

Logo Ministerstwa Sportu i
            Turystyki  Logo Polskiej Organizacji Turystycznej

Patroni
medialni: